Sat kodiranja - Hour of Code
Autor: Dijana Marić, 4. 12. 2017.

U tjednu od 4. - 10. prosinca 2017. u školama diljem Hrvatske i svijeta održava Sat kodiranja čiji je cilj popularizirati programiranje i tehnologiju među učenicima. Naša škola se također pridružila na nastavi informatike, učenici petih razreda. Naši učenici se natječu u programiranju igre Run Marco.

Svi mi živimo u vremenu u kojemu je obaveza biti računalno pismen i to više nije stvar osobnog odabira, već prioriteta. Današnje generacije od malih nogu odrastaju uz internet i pametne telefone i bila bi prava šteta uskratiti im ono što im pripada.

U tom smislu, učenje programiranja je osobito korisno jer potiče algoritamski način razmišljanja i nudi korisne tehnike u analizi zadataka te pravilan put pri njihovom rješavanju

Ukoliko želite i vi pokušati:https://hourofcode.com/br/hr

Dijana Marić, učiteljica inf.