Mikroračunala u našoj školi
Autor: Dijana Marić, 1. 12. 2017.

Naša škola se uključila u projekt ProMikro, kojem je cilj uvođenje algoritamskoga načina razmišljanja i problemskoga pristupa u različite nastavne predmete i izvannastavne aktivnosti uporabom mikroračunala. Učenici od prošle godine na nastavi informatike koriste mikroračunala.

Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet nabavila je dostatnu količinu micro:bit računala za sve zainteresirane učitelje te učenike svih šestih razreda osnovnih škola koje su se dobrovoljno prijavile u projekt.

Svaki učenik šestog razreda dobiva komplet opreme koji sadrži  micro:bit, upute, kućište za baterije, baterije i USB kabel.

Učenici iste vraćaju na kraju školske godine.

Više o micro:bit-u: Izradi!

Dijana Marić, učiteljica inf.