Večer matematike
Autor: Dijana Marić, 12. 12. 2017.

U našoj školi se 7.12.2017. u 18.00h održala Večer matematike. Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici.

Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu- zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Večer  matematike organiziraju HMD (HRVATSKO MATEMATIČKO DRUŠTVO) uz potporu MZOS. Glavni sponzor je IRIM - INSTITUT ZA RAZVOJ I INOVATIVNOST MLADIH.

Cilj ovakvog zabavnog druženja je bio da roditelje i djecu potaknemo na logičko razmišljanje i primjenu matematike.

Učenici su rješavali zadatke na Matematičkim stanicama namijenjene razredu u koji idu.Uživali su u radionicama zajedno sa svojim roditeljima i shvatiti da matematika nije bauk i da se nalazi svuda oko nas. Na kraju smo odigrali  Kahoot kvizove na maminim i tatinim mobitelima.

Jako nam je drago da je veliki broj učenika (106) i roditelja (76) sudjelovao u Večeri matematike. Nadamo se da će nas dogodine biti još više.

Danijela Medjed Sertić, prof.
i Igor Kosturin, mag. educ. math.

Fotografije u nastavku...