Bliži se Valentinovo!!!
Autor: Dijana Marić, 11. 2. 2010.

" U srce sam te zaključala
ne možeš izaći,
ključić sam izgubila
ne mogu ga naći!"

Svima koji su zaljubljeni, koji to nisu i koji će to tek postati želimo sretno Valentinovo!!!

Postoji nekoliko legendi o proslavama dana sv. Valentina koje su kroz prošlost pronašle put do današnjih vremena.

Tumačenje potječe iz Rima, još dok je kršćanstvo bilo potpuno nova i mlada religija, živio je svećenik Valentin. Tadašnji car, Klaudije I. naredio je vojnicima da se ne smiju ženiti ili zaručivati, jer je držao da se takvi muškarci neće htjeti boriti u njegovim ratovima, već će radije ostajati kod kuće sa svojim obiteljima.

Svi svećenici odlučili su poštovati ovu carevu odluku, osim jednog ... sv. Valentin se oglušio na tu odluku i počeo potajno održavati ceremonije vjenčanja svih mladih parova koji su to željeli, sve dok ga nisu uhvatili, bacili u tamnicu i pogubili 14. veljače. Nedugo nakon smrti proglašen je svecem. U kršćanskoj tradiciji on je postao mučenik, dan sv. Valentina slavi se kao Dan ljubavi.

Bez obzira na legende, dan sv. Valentina je Dan zaljubljenih i proslavite ga tako.
Pokažite voljenoj osobi koliko vam je stalo do nje.... budite originalni....izradite prigodnu čestitku....napišite pokoji stih..... ili jednostavno recite VOLIM TE...... najvažnije je da tada svu svoju pažnju posvetite tom trenutku i osobi koju volite.

Sretno Valentinovo!!!