Obilježili smo Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Autor: Dijana Marić, 18. 1. 2018.

Edukativni pano s istaknutim i objašnjenim simbolima Republike Hrvatske učenicima 4. razreda naše škole bio je polazište za obilježavanje 15. siječnja, spomendana kojim se prisjećamo dana međunarodnog priznanja naše domovine. U knjižnici je tim povodom  postavljena i izložba hrvatskih narodnih priča i bajki iz fonda knjižnice te su za sve učenike istaknute upute za učenje crtanja hrvatskog grba.

Učenici 4.a na poticaj učiteljice Radojke Kozina precizno su nacrtali prepoznatljivi domovinski simbol upoznajući se pritom s njegovom specifičnom građom, a rezultat njihovog rada postao je dijelom izložbe ispred prostora knjižnice.

Doprinijeli su uređenju prostora i zanimljivim radovima koji prikazuju kulturno-povijesne znamenitosti Republike Hrvatske.

Sve do kraja siječnja zainteresirani učenici mogu u školskoj knjižnici saznati od čega se sastoji hrvatski grb te ga nacrtati u svoje slobodno vrijeme.

Iva Dužić, knjižničarka