Gosti u 4.a
Autor: Dijana Marić, 14. 2. 2018.

U četvrtom razredu učimo o čovjeku i njegovu tijelu. Odlučila sam zamoliti za pomoć roditelje liječnike. Igrom slučaja imam jednu mamu liječnicu i tatu liječnika. Dogovorili smo da će tata liječnik razgovarati s dječacima, a mama liječnica s djevojčicama.

Zamolila sam ih da se više posvete razvoju njihova tijela i što ih čeka u nadolazećem pubertetu.

U nastavku: Izvješća učenika Davida i učenice Nike.​

Hvala tati Dejanu i mami Andrei.

Radojka Kozina, učiteljica mentorica

Dana 7. 2. 2018. naš razred je posjetio moj tata Dejan koji je liječnik. Pričao nam je kako je građeno naše tijelo, koji postoje sustavi organa, a ono što nas je najviše zanimalo, o pubertetu.

Rekao nam je što je pubertet, koje će  se promjene događati s našim tijelom. Upozorio nas je na način održavanja higijene, a posebno nam naglasio kako se trebamo pozitivno i nježno  odnositi prema djevojčicama. Čak smo saznali nešto  o spolnim organima. Potajno smo se smijuljili i postavljali mnogobrojna pitanja. Prije smo mislili da puno toga znamo, ali na žalost o nekim stvarima nismo imali pojma.

Bilo nam je izvrsno, neke stvari su nam bile smiješne, ali je bilo super zabavno. Mislim da smo puno toga naučili.

David Čanak  4. a

U petak nam je u posjetu došla liječnica Andrea Lončar. Četvrtašicama a i b razreda održala je predavanje o našem tijelu. Pomoću projektora i platna vidjeli smo slike naših organa koji nam omugućuju život.  Naučili smo  puno o mozgu, srcu, plućima, želudcu, tankom i debelom crijevu, jetri  i bubrezima. Svi ti organi međusobno surađuju da bi mi bili zdravi.

Drugi dio je bio o pubertetu. Zamislite, mi djevojčice ulazimo u pubertet prije dječaka.  Liječnica nam je rekla što će nas sve zadesiti u tom razdoblju. Tu će se naći fizičke i psihičke promjene.

„Uhvatit“ će nas prištići, znoj i neugodni mirisi. Tijelo će nam se mijenjati. Pitat ćemo se što nam se događa.

Slijedila su  mnogobrojna  pitanja.  Saznale smo  puno toga što nas čeka.

Nika Baniček  4.a