Fašnik u Sisku
Autor: Dijana Marić, 16. 2. 2010.

Subota 13.veljače, Fašnik u Sisku
♦ Mali zemljani ♦
1. nagrada

Simboličnom predajom ključeva Princu karnevala, gradonačelnik Dinko Pintarić predao je vlast u gradu veselim maškarama.
S ključem pod rukom, krenula je vesela povorka gradskim ulicama uživajući i gosteći se krafnama, sokovima i slatkišima.
 U subotu 13. veljače u gradskoj povorci i plesu pod maskama sudjelovalo je više od 1500 djece i odraslih.
Fašnička povorka kretala se gradskim ulicama prema tržnici Kontroba, gdje se odvijao središnji dio programa.
Program je završio dodjelom nagrada najuspješnijim maskama, a taj posao nije lak.

Nagrade su  osvojili u kategoriji škola:

1. OŠ Viktorovac - Mali zemljani s učiteljicom Bojanom Štimac

2. OŠ Galdovo - Ivica i Marica