Doživljaj umjetnosti
Autor: Dijana Marić, 16. 2. 2018.

Što je slikovnica? Što je autorska slikovnica? Tko je ilustrator? Što radi nakladnik? Kako nastaje slikovnica? Koje su boje najbolje za slikanje ilustracija?

Na ta i mnoga druga pitanja odgovore su dobili učenici prvih razreda naše škole kada su 14. veljače 2018. u Ogranku Caprag Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak upoznali umjetnicu i nakladnicu Andreu Petrlik Huseinović koja je, osim što ih je oplemenila svojim umjetničkim radom i novim znanjima, njihovo pažljivo praćenje susreta nagradila slikovnicama. Niti učiteljice Diana, Bojana i Mihaela te knjižničarka Iva nisu ostale imune na snažan dojam koji je ostavila ova aktualna kandidatkinja za Andersenovu nagradu, najveće priznanje ilustratorima.

U našoj školskoj knjižnici učenici mogu posuditi dvije slikovnice koje nam je, na Međunarodni dan darivanja knjiga, darovala Andrea Petrlik Huseinović.

Zahvaljujemo djelatnicima Ogranka Caprag na pozivu i gostoprimstvu te fotografijama koje smo preuzeli s Facebook stranice Knjižnice.

Iva Dužić, knjižničarka