English All Around
Autor: Dijana Marić, 12. 4. 2018.

Na natjecanju English All Around održanom u subotu i nedjelju, 24. i 25.ožujka 2018., našu su školu predstavljali Jana Damjanović i Romano Randić, učenici 8. c razreda. Natjecanje organizira zagrebačka Privatna umjetnička gimnazija – popularni PUG.

Jana i Romano su sudjelovali u dva od sedam izazova: Izazovu sricanja(slovkanja) i Izazovu govorenja. Učenici su pokazali odlično poznavanje engleskog jezika, a Romano je bio vrlo uspješan i osvojio treće mjesto u jednom od težih izazova: javni govor/debata na nasumce izvučenu temu.

Ostali izazovi uključuju film, dramski prikaz, kratku priču, glazbeni komad te prezentaciju rada. Ovaj festival slavljenja engleskoga jezika podupiru mnogi sponzori i donatori te veleposlanstva zemalja engleskoga govornog područja. Bilo nam je zadovoljstvo sudjelovati na festivalu koji na osebujan i originalan način promiče vrhunsko poznavanje engleskoga jezika da je uistinu bilo vrijedno u njemu sudjelovati!

Natalija Džafo, učiteljica engleskoga jezika