Predavanje o biciklizmu
Autor: Dijana Marić, 16. 4. 2018.

Biciklom Dunavskom trasom

Mladi biciklist Fran Jerkić, bivši učenik naše škole, održao je 13. 4. 2018. predavanje o svom putovanju Dunavskom trasom na kojoj je s još dvojicom biciklista u 15 dana prošao pet država. Detalje putovanja Fran je učenicima približio fotografijama Budimpešte, Beča, Bratislave, ali i neposrednim pristupom koji ih je dodatno zainteresirao, te mnoge i privukao biciklizmu.

Ovo predavanje uvod je u biciklijadu koja je u organizaciji biciklističe ekipe „Kraljevi“ i učiteljica naše škole održana u subotu, 14. 4. 2018.

Biciklijada i biciklistička predavanja postat će, vjerujemo, tradicija u našoj školi, a sve s ciljem promoviranja zdravog načina života, očuvanja prirode i podizanja svijesti o prometnoj kulturi.

Podršku Franu Jerkiću dale su i članice Dječjeg gradskog vijeća te dječja gradonačelnica.

Iva Dužić, knjižničarka