Lajkamo Sisak!
Autor: Dijana Marić, 23. 4. 2018.

U sklopu projekta Lajkamo Sisak u petak, 27.04.2018.godine u 10 sati uređivat će se okoliš škole, obnavljati klupe na igralištu, uređivati zelene površine i cvjetnjak. Također će u sklopu akcije biti postavljena učionica na otvorenom.

Učionice na otvorenom osmislila je i proizvela sisačka tvrtka Komunalac Sisak.

“Koncept je vrlo jednostavan. To je mjesto u prirodi na kojem se postavljaju klupe i školska ploča, znači ono osnovno za učionicu i gdje djeca održavaju nastavu na otvorenom. Klupe i ploča sa svojim lukovima daju podsjetnik na Stari most kao prepoznatljiv simbol Siska. Kada je ovakvo vrijeme svi razredi žele izaći u učionicu u prirodi a mi ćemo im ovakvim akcijama to omogućiti.”, istaknuo je direktor Komunalca Goran Groš. (preuzeto sa sisakportal.hr)

U akciju uređenja okoliša škole uključit će se učenici 7. razreda i uz pomoć radnika Komunalca uljepšati svoju školsku okolinu.

Pozivamo roditelje da se, prema raspoloživom vremenu, uključe u ovu akciju i zajedno sa svojom djecom doprinesu ljepšoj okolici.

Također pozivamo učenike i roditelje ukoliko imaju viška sadnica da ih taj dan donesu u školu pa će ih posaditi u sklopu akcije.

Akciji su se odazvali i brojni sponzori, između ostalih Euroherc d.d., INA d.d., EXCO Sisak, Lonia d.d., Gradska tržnica Sisak, PISAK Sisak, Mlin i pekare Sisak, te Komunalac Sisak.

Bogdanka Prelošćan, prof.