Mia Plavšić pobjednica Gradskog natjecanja u čitanju naglas
Autor: Dijana Marić, 25. 4. 2018.

U Dječjem odjelu Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak, u okviru obilježavanja Noći knjige, održano je 23. travnja 2018. godine Gradsko natjecanje u čitanju naglas. Natjecanje se odvijalo u dvije kategorije, mlađoj, u kojoj je naša predstavnica Nika Gorenak iz 4. c osvojila 3. mjesto i starijoj u kojoj se visokim 3. mjestom istaknula Una Vasilik, a Mia Plavšić čitala je pobjednički!

Osvojeno prvo mjesto u starijoj kategoriji natjecanja (za učenike 6., 7. i 8. razreda) Miji osigurava plasman na Županijsko natjecanje u čitanju naglas koje se održava u Mjesecu hrvatske knjige i pobjednika upućuje na 6. državno Natjecanje u čitanju naglas koje će se održati u studenome.

Čestitamo svim našim predstavnicima na Gradskom natjecanju, učiteljicama Aniti Svilokos i Ivani Rakas, Niki i Uni, a osobito Miji Plavšić za čiji što bolji plasman navijamo u listopadu.

Iva Dužić, knjižničarka