Knjižnična pošta za prvašiće
Autor: Dijana Marić, 14. 9. 2018.

Učenici prvih razreda naše škole u rujnu postaju članovi školske knjižnice. Prilikom prvog posjeta knjižnici upoznaju se s prostorom, nauče razliku između knjižnice i knjižare te školske i gradske knjižnice. Važno je usvojiti i knjižnična pravila te prepoznati knjižnicu kao mjesto za čitanje, učenje, druženje i stvaranje.

Dana 14. rujna 2018. godine u školskoj knjižnici naučili su posuđivati i vraćati knjige učenici 1. b i 1. c razreda koji su knjižnicu posjetili sa svojim učiteljicama, a prema 1. a razredu već je krenula knjižnična pošta s pozivnicom koja će pristići sljedećeg tjedna.

Najmlađe članove školske knjižnice uskoro očekuje novo iznenađenje, a zahvaljujući vrijednim rukama učiteljica koje vode školsku zadrugu i prostor ispred knjižnice možemo koristiti za čitanje i pričanje priča.

Prvašićima koji tek ulaze u svijet knjige i čitanja važna je pomoć i podrška roditelja. Više o važnosti čitanja djeci od najranije dobi potražite ovdje: http://www.citajmi.info/naslovna/

Knjižničarka

Fotografije u nastavku...