Slova glagoljice
Autor: Dijana Marić, 1. 10. 2018.

Učenička zadruga VikSi s učiteljicom Željkom Kleković Brajenović i školska knjižnica nastavljaju suradnju i u ovoj školskoj godini. Ususret Mjesecu hrvatske knjige, kojemu je ovogodišnja tema baština, a moto Baš baština, učenici su tehnikom kolaža izradili likovne radove s motivom glagoljice kojima će ukrasiti prostor školske knjižnice.

Uvod u izradu tog prepoznatljivog motiva hrvatske kulturne baštine bio je otkrivanje osnovnih podataka o tom starom pismu uz pomoć izrađenih obrazovnih materijala te literature koja je dijelom dio fonda školske, a dijelom dio fonda sisačke narodne knjižnice.

Knjižničarka