Ljetna škola arheologije
Autor: Dijana Marić, 14. 10. 2018.

U mjesecu kolovozu, na lokalitetu Sisak – Pogorelec, održavala se Ljetna škola arheologije pod vodstvom kustosa Ozrena Domitera, a sve u sklopu Arheoloških susreta koje provodi Arheološki muzej u Zagrebu.

Naši mali arheolozi, 15 – ak, učenika sada već 6. razreda, a  uz pratnju profesorice povijesti i geografije Dijana Skrbin Kovačić, priključilo se arheološkim istraživanjima koje na ovome lokalitetu predvodi viši kustos Ivan Drnić. Prateći arheologe i pomažući im, naši učenici upoznali su se s metodologijom i načelima arheoloških istraživanja, tehnikama arheoloških iskopavanja, upotrebom totalne stanice, izradom digitalnih crteža i 3D modela, korištenjem fotografije u arheologije te načinima vođenja terenskog dnevnika i postterenske obrade građe. Ljetnu školu arheologije završili smo obilaskom arheološkog lokaliteta Andautonija – Ščitarjeva.

Dijana Skrbin Kovačić, prof.

Fotografije u nastavku...