Predavanje o Indiji
Autor: Dijana Marić, 14. 10. 2018.

Upoznati Indijce, čuti jezik hindi, naučiti nešto o Indiji na novi, drugačiji način – prilika je koja se ne propušta. Upravo ovakvu priliku imali su učenici 6. a i 6. b razreda kojima su Indiju i njene čari približili naši simpatični gosti, gospodin Abhijit Baruah i njegova supruga Himanta Barbara. Oboje dolaze sa sjeveroistoka Indije, iz države Assam.

S obzirom da su naši gosti predavanje držali na engleskom jeziku, za prevođenje je bila zadužena njihova hrvatska domaćica gospođa Marija Zaloker, čije je dogogodišnje prijateljstvo s gospodinom Abhijitom i rezultiralo ovim posjetom. Na ovaj način, naši učenici su mogli saznati što je bindi, zašto su upravo krave svete životinje u Indiji, vidjeli su kako izgleda sari te indijsko posuđe od bambusa, a do mnogo drugih zanimljivih informacija, koje su danas otkrili, učenici ne bi mogli saznati preko knjiga.

Tišina kojom su učenici pratili predavanje te veliki pljesak kojim su učenici nagradili naše goste dovoljno govore o ovome susretu. Nadamo se samo da će ovakvih susreta biti i više. A do tada, namaste.

Dijana Skrbin Kovačić, prof.