Mjesec hrvatske knjige u "kutiću prvih knjiga"
Autor: Dijana Marić, 18. 10. 2018.

Učenici drugih razreda naše škole s učiteljicama Dianom Mesić, Mihaelom Šimunović i Bojanom Štimac posjetili su školsku knjižnicu na dan otvorenja Mjeseca hrvatske knjige, 15. listopada 2018. Osim usvajanja novih pojmova kao što su baština i glagoljica koji čine osnovnu temu ovogodišnje manifestacije, upoznali su se s opremom knjiga, ponovili knjižnični bonton te čitanjem bajki svečano otvorili „Kutić prvih knjiga“. Riječ je o kutu školske knjižnice koji čini nova polica, dar Hrvatskog knjižničarskog društva Sisačko-moslavačke županije, na kojoj su smještene prve knjige – slikovnice, s kojima se najradije susreću najmlađi čitači.

Sadržaj police puni se donacijama. Za sada su tu stare slikovnice iz fonda knjižnice, nešto novijih naslova dobivenih pojedinačnim donacijama te donacija nakladničke kuće Ibis grafika. Nadamo se darovima i ostalih nakladnika i pojedinaca kako bi ovaj knjižnični kutić prvih knjiga i čitanja zasjao novim sjajem.

Naša je želja da „Kutić prvih knjiga“ postane vrelo na kojem će najmlađi čitatelji napajati čitateljsku znatiželju te usvajati vještinu čitanja koja je osnovni preduvjet učenja. To bi također mogao postati izvor kvalitetnih slikovnica za različite nastavne sadržaje u prvom i drugom razredu kojima je priča i bajka motivacijsko sredstvo.

Prilikom odabira slikovnice važno je voditi računa o njezinoj kvaliteti i primjerenosti dobi djeteta.

Više o slikovnici: http://www.citajmi.info/slikovnica/

Knjižničarka