Škole za Afriku
Autor: Dijana Marić, 22. 10. 2018.

OŠ Viktorovac već treću godinu zaredom sudjeluje u UNICEF – ovom progamu Škole za Afriku.

Na satovima razrednika učenici su upoznati s dječjim pravima, ali i načinima života djece u Africi te poteškoćama i problemima s kojima se djeca u Africi susreću.

Učenike potičemo da razvijaju toleranciju i otvorenost prema novim i različitim kulturama, načinima života, stavovima i običajima te osnažujemo empatiju i razumijevanje važnosti međusobne suradnje i pomaganja.

19.10.2018. na dvorištu naše škole održani su sportski susreti, humanitarna kestenijada i prodajna izložba slastica od jabuka čiji je prihod namijenjen programu Škole u Africi.

U akciji su sudjelovali naši učenici, učitelji, roditelji i članovi Udruge Zibel.

Najmlađi učenici izradili su veliki plakat podrške svojim vršnjacima u Burkini Faso.

Danijela Medjed - Sertić, prof.