Građanski odgoj - izvanučionička nastava petih razreda
Autor: Dijana Marić, 31. 10. 2018.

Od 1. listopada ove godine u našoj školi počela je provedba Građanskog odgoja i obrazovanja koja se uvodi kao izvanastavna aktivnost za učenike 5. razreda. Građanski odgoj i obrazovanje pruža mladima da postanu odgovorni i aktivni članovi društva.

U ponedjeljak, 29. 10. 2018. učenici koji pohađaju nastavu Građanskog odgoja i obrazovanja posjetili su financijski odjel OTP banke. Učenici su mogli saznati i naučiti: od čega žive banke, kako štedjeti i podignuti novac kada postanu punoljetne osobe, što su zajmovi, kako se banke naplaćuju i kada će biti kreditno
sposobni.

Cilj ove izvanučioničke nastave bio je razvijati svijest o vrijednosti novaca, njegovoj raspodjeli i važnosti štednje. Nakon posjeta učenici su dobili domaću zadaću, a zadatak je osmisliti i kreirati mjesečni budžet.

Učiteljice Građanskog odgoja i obrazovanja:

Nikolina Strugačevac Bizjak i
Ivana Kovačević