2. c razred ugostio članove Udruge gluhih i nagluhih osoba Grada Siska
Autor: Dijana Marić, 6. 12. 2018.

U utorak, 4.12.2018. povodom Međunarodnog dana osoba s invaliditetom, ugostili smo članove Udruge gluhih i nagluhih osoba Grada Siska. Udruga sudjeluje u projektu „ Jednake mogućnosti za gluhe osobe“ kojem je cilj ravnopravno uključivanje gluhih osoba u društvo  putem usluge tumača/prevoditelja  hrvatskog  znakovnog  jezika.

Sa  oduševljenjem smo pratili gospođu Anu i gospođu Meri u brzom tečaju znakovnog jezika. Naučili smo pokazati (reći)  mjesece u godini, dane u tjednu, boje, pa čak i kraće rečenice. Odigrali smo i igru „Pokvareni telefon“ na znakovnom jeziku! Shvatili smo koliko je važno prihvatiti gluhe i nagluhe osobe te cijeniti ono što imamo, a u ovom slučaju to je sluh. Baš smo uživali!

Učenici i učiteljica 2.c

Fotografije u nastavku...