Novi hot gadget
Autor: Dijana Marić, 12. 4. 2010.

Do 2015. godine oko 50 % djece
neće koristiti  miš i tipkovnicu

Novi hot gadget na tržištu, koji zasigurno dolazi u Hrvatsku je iPad tvrtke Apple koji izgleda kao uvećani iPhone, ali je zapravo računalo u jednom ekranu osjetljivom na dodir.
iPad  je u prodaji svega nekoliko dana u SAD - u, osim što može služiti kao računalo i vrlo je lako prenosiv, on je iznimno zanimljiv za korištenje.

Na njemu možete pohranjivati podatke, igrati se, surfati Internetom, gledati film ili slušati glazbu, a da na njemu nema ni jedne tipke. Dodirom prsta upravlja se svim sadržajima, baš kao i na iPhone telefonu.

Nova studija pokazala je da će većina djece mlađe od 15 godina u razvijenim zemljama do 2015. godine koristiti računala s ekranima osjetljivim na dodir.

Čini se kako miš i tipkovnica idu u povijest, jer na mladima svijet ostaje, a mladi žele iPad ili nešto slično.
Cijeloj jednoj generaciji će dodir ekrana i upravljanja prstima i rukama postati sasvim prirodan način korištenja računala
.

Izvor: www.klinfo.hr