Bili smo na LIK - u
Autor: Dijana Marić, 12. 4. 2010.

Sada se sigurno pitate što je LIK?
Pokušat ću vam otkriti tajnu.
LIK je natjecanje - izložba iz likovne kulture
učenika osnovnih škola.

U četvrtak 25. ožujka 2010. godine, rano u jutro smo se okupili ispred naše škole, Tin Sertić, Tin Butković, Lucija Buinac, naša učiteljica Radojka Kozina i ja. Krenuli smo do autobusnog stajališta. Tu smo sačekali autobus sa kojim ćemo otići u Banovu Jarugu gdje se održavao LIK.

U autobusu su već bili učenici iz drugih gradova i škola naše županije, svi smo išli na isto mjesto. Županijsko natjecanje i smotru osnovnih i srednjih škola  iz likovne kulture. Na svom putu smo stali i u Kutini, gdje su nam se pridružili učenici iz Kutine i okolice.

Naš autobus je stigao u Banovu Jarugu u OŠ Banova Jaruga. Svi smo išli na dodjelu pohvalnica za radove koje smo napravili. Osim pohvalnica dobili smo blokove, olovke, puno letaka, da nas podsjeća na taj dan. Poslije dodjele Pohvalnica otišli smo na ručak. Nakon ručka poigrali smo se u parku kod škole. Uživali smo u prekrasnom danu. Dan je bio ljepši jer smo se upoznali s učenicima iz drugih škola.

Upoznali smo jedno novo mjesto, jednu novu školu, pogledali radove i ideje drugih učenika. Sada nam ostaje da se nadamo da će nas pozvati i na državno natjecanje i da ćemo provesti još jedan ovakav dan. Zato držimo fige da uspijemo , a vi navijajte za nas.

Anamaria Odribožić, 4.a