U OŠ Viktorovac provodi se projekt "Zdrav objed svima II"
Autor: Dijana Marić, 20. 3. 2019.

Osnovna škola Viktorovac jedna je od devet sisačkih osnovnih škola u kojoj se provodi Projekt Zdravi objed svima II.

Projekt je financiran sredstvima Fonda europske pomoći za najpotrebitije ( FEAD ) u okviru Operativnog programa za hranu i/ili osnovnu materijalnu pomoć za razdoblje 2014.-2020., u sklopu otvorenog Poziva na dostavu projektnih prijedloga „Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva ( školska godina 2018./2019.)“.

Posredničko tijelo u provedbi projekta je Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku koje je za navedeni projekt Gradu Sisku odobrilo maksimalni iznos prihvatljivih troškova, i to 1,3 milijuna kuna.

Svrha projekta je pomoć ranjivoj skupini djece koja žive u riziku od siromaštva, te osiguravanje redovite i kvalitetne školske prehrane svima. Osiguranim sredstvima povećati će se fond sredstava koje je Grad Sisak do sada izdvajao u gradskom proračunu za školsku prehranu djece.