Škola puna stihova
Autor: Dijana Marić, 26. 3. 2019.

Pjesnici su čuđenje u svijetu

Antun Branko Šimić

Školska knjižnica obilježila je Dane hrvatskoga jezika i Svjetski dan pjesništva nizom „pjesničkih“ aktivnosti u suradnji s učiteljicama razredne i predmetne nastave. Izložba „Pjesnici su čuđenje u svijetu“ na kojoj su izložene zbirke pjesama iz fonda školske knjižnice imala je interaktivan karakter, naime postojala je mogućnost biranja poezije iz izloženih zbirki za natjecanje u kazivanju poezije koje za učenike petih i šestih razreda već tradicionalno organizira Irena Balen-Gorišek, prof.

Izložba je obogaćena likovnim radovima učenika 2. a razreda koji su na poticaj učiteljice Diane Mesić likovno izrazili dojam čitanja pjesama iz zbirke Zvonimira Balog „Pjesme sa šlagom ili Šumar ima šumu na dlanu“.

Učenici 4. a razreda sudjelovali su s učiteljicom Ivanom Rakas u radionici „Pjesnici“ tijekom koje su izmiješane stihove hrvatskih pjesnika pokušali sastaviti u pjesmu, zatim pjesmu ilustrirati, naučiti čitati, sastaviti kratku bilješku o piscu nakon čega je uslijedila prezentacija radova i čitanje poezije. Zastupljeni su pjesnici: Sanja Andabaka, Josip Balaško, Luko Paljetak, Ratko Zvrko i Grigor Vitez.

Na sam Svjetski dan pjesništva, učenici 2. a razreda su se u školskoj su knjižnici različitim aktivnostima i čitanjem poezije prisjetili velikog pjesnika Zvonimira Baloga.

Iva Dužić, knjižničarka

Fotografije u nastavku...