Izvanučionička nastava – Građanski odgoj i obrazovanje
Autor: Dijana Marić, 27. 3. 2019.

U subotu, 23. 3. 2019. prema Godišnjem planu Građanskog odgoja i obrazovanja za školsku godinu 2018. /2019. učenici su posjetili Udrugu Kas – Udruga za terapijsko i rekreacijsko jahanje Sisak. Cilj ove izvanučiničke nastave bio je upoznati učenike kako mogu volontirati i svojim radom pridonijeti društvenoj zajednici.

Učenici su čistili, hranili konje i pomagali u terapijskom jahanju djeci s posebnim potrebama – sve što rade volonteri. Uz ove aktivnosti, učenici su kvalitetno provodili slobodno vrijeme.

Volontiranje, kao dobrovoljna aktivnost, je prije svega sloboda izbora, a sloboda je osnovna težnja ljudske civilizacije i temeljno obilježje demokracije. Osim toga, volonterstvo u sebi sadrži potencijal izgradnje suosjećanja i solidarnosti s drugima i drugačijima.

Učiteljice Ivana Kovačević i Nikolina Bizjak