Nogomet u škole - pilot projekt
Autor: Dijana Marić, 1. 4. 2019.

Naša škola uključila se u -pilot projekt- „Nogomet u škole“ u suradnji sa HŠSS i HNS-a.Uključeno je 47 učenika drugih razreda (24 dječaka i 23 djevjčice).
Cilj projekta je uključiti djecu u dodatne sportske aktivnosti, ostvariti suradnju HŠSS-a i HNS-a u ovom ali i u budućim aktivnostima, povezivanje škola s lokalnim nogometnim klubovima i obratno, razvoj i promidžba grassroots nogometa – „nogometa za sve“ bez obzira na znanja, sposobnosti, dob, spol, vjeru, rasu ili socijalnu pozadinu, unaprjeđenje uvjeta za provedbu TZK-a u školama ( pomoći školama slabijeg imovinskog statusa), razvoj i promidžba školskog nogometa, razvoj i promidžba ženskog nogometa (izjednačiti uključenost djevojčica i dječaka u sportskim aktivnostima), povećati interes djece za nogometom, povećanje ukupnog broja registriranih igračica i igrača do 12 godina.

Prva aktivnost u našoj školi održana je 27. ožujka 2019. U goste smo pozvali dugogodišnjeg trenera nogometa, profesora Zdenka Golema koji je učenicima demonstrirao elemente, pomagao pri izvedbi. U projektu uz nastavnicu TZK-a sudjeluje i učiteljica Nikolina Bizjak.

Vedrana Šimić, prof.

Fotografije u nastavku...