Međužupanijska suradnja učeničkih zadruga u Novskoj
Autor: Dijana Marić, 1. 4. 2019.

Male zadrugarke UZ VikSi zajedno s voditeljicom zadruge sudjelovale su na susretu međužupanijske suradnje učeničkih zadruga Podružnica HUUZ-a Brodsko-posavske, Požeško-slavonske županije i Sisačko-moslavačke županije 29. ožujka 2019. godine u Novskoj, u OŠ Novska.

Teme međužupanijske suradnje bile su predstavljanje škole domaćina OŠ Novska i UZ Novljanski ogrc uz kreativne radionice:

1. Quilling, voditeljica Mirjana Cimbal, UZ Pravi izbor, Lužani, BPŽ
  2. Decoupage na pisanicama, voditeljica Nikolina Durmiši, UZ Leken, Lekenik, SMŽ
  3. Uskršnji vjenčići, voditeljica Mirela Jasika, UZ Prilika za sve, Požega, PSŽ
  4. Izrada magnetića od šperploče, voditeljica Marjana Radonić, UZ Neven, Pleternica, PSŽ
  5. Uskršnje dekoracije od valjane gline – voditeljica Jasenka Gugić, UZ Novljanski ogrc, Novska, SMŽ
  6. Izrada uskršnjih motiva na platnu – voditeljica Marina Križanić, UZ Novljanski ogrc, Novska, SMŽ

Zadrugarke su izvezle uskrsne motive na platnu te izradile uskrsne čestitke. Obišle su i druge radionice te se upoznale s raznim tehnikama kreativnog stvaralaštva. Druženje zadrugara završilo je obilaskom grada Novske i upoznavanje s njegovom bogatom prošlošću.

Željka Kleković Brajenović, UZ VikSi