Međunarodni natječaj Barbare Petchenik – dječja karta svijeta
Autor: Dijana Marić, 7. 4. 2019.

U Hrvatskoj natječaj provodi Hrvatsko kartografsko društvo. Nagrada se  dodjeljuje svake druge godine u vrijeme međunarodne kartografske konferencije.
Ciljevi natjecanja su promoviranje dječjeg kreativnog prikazivanja svijeta u grafičkom obliku i poboljšanje njihove kartografske percepcije.
Povjerenstvo u sastavu red. prof. art. Ines Krasić, izv. prof. art. Tomislav Buntak, doc. dr. art. Igor Čabraja s Akademije likovnih umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu, prof. emer. Miljenko Lapaine i doc. dr. Ivka Kljajić s Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, izabralo je 6 najboljih od 227 pristiglih radova na temu „Volimo karte“ (We love maps). Radovi će biti izloženi na izložbi u sklopu 29. Međunarodne kartografske konferencije u Tokiju od 15. do 20. srpnja 2019.

Među 6 nagrađenih dječjih radova je i dječja karta svijeta učenika 6. razreda naše škole Martina Dužića pod naslovom „The world of playfull triangles“.
Prije toga u Galeriji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu bit će postavljena izložba na temu „Volimo karte“ 6 nagrađenih i 27 pohvaljenih dječjih radova iz Hrvatske.
Čestitke Martinu i sretno u Tokiju.

Mentorica:
Višnja Tadić, prof.