Festival znanosti 2019. – BOJE SVEMIRA
Autor: Dijana Marić, 11. 4. 2019.

Učenici petih razreda  astronomske skupine, posjetili su 10. travnja 2019. godine znanstveno-popularna predavanja u sklopu obilježavanja 17. Festivala znanosti na Metalurškom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Tema ovogodišnjeg Festivala znanosti koji se održava od 8. travnja do 13. travnja 2019. godine je „Boje svemira“ povodom 100-te obljetnice Međunarodne astronomske unije 1919. – 2019., 50-te obljetnice stupanja prvih ljudi na Mjesec u misiji Apollo 11 te 150-te obljetnice usustavljivanja Periodnog sustava elemenata.

Uvodno predavanje je održala prof. dr. sc. Zovko Brodarac Zdenka na temu „Napredni materijali i tehnologije“.

Predavanje i eksperiment na temu Festivala održao je Stevče Arsoski, profesor Tehničke škole Sisak i njegovi učenici.

Temu „Izazovi svemirskih putovanja“ je održao prof. dr. sc. Bosanac Slobodan Danko sa Adriatic Aerospace Associatian.

Učenici su postavljali zanimljiva pitanja te  saznali nove zanimljivosti o svemiru.

Hvala Metalurškom fakultetu u Sisku te koordinatorici doc. dr. sc, Ivanić Ivani na pozivu.

Voditeljica astronomske skupine:

Višnja Tadić, prof.