Autor: Dijana Marić, 27. 4. 2010.

Sat hrvatskog jezika u školskoj knjižnici

Nika Rimaj, 3. b

Sat hrvatskog jezika u školskoj knjižnici

Dana 21. travnja 2010. na satu hrvatskoga jezika učili smo o uporabi enciklopedije. Željeli smo naučiti kako se služi encikolpedijom.
Posjetili smo našu školsku knjižnicu. Tamo nam je gospođa knjižničarka pokazala mnogo enciklopedija, a to su enciklopedije o umjetnosti, o glazbi, dječje enciklopedije pa čak i o teškoj matematici.
Pokazala nam je i rječnike hrvatskog, engleskog i njemačkog jezika. Rekla nam je da enciklopedije ne smijemo nositi kući, zato što su jakooo stare i očuvane.
             Svi smo pažljivo slušali pa čak i oni koji stalno ometaju sat. Bilo nam je jako zanimljivo, ali je vrijeme brzo prošlo i sat je završio. Svi  smo  zahvalili gospođi knjižničarki što nas je upoznala s enciklopedijama, rječnicima, starim djelima i knjigama gramatike. I na kraju je dodala kada ne znate značenje neke riječi uvijek dođite u ovu našu malu zajednicu i zamolite me rječnik.

Nika Rimaj, 3.b

Literarno - novinarska skupina