"Pjesmom za Luciju"
Autor: Dijana Marić, 24. 5. 2019.

Donatorska večer „Pjesmom za Luciju“ koja je održana 23. svibnja 2019. u Domu kulture Kristalna kocka vedrine, ostat će zapamćena kao festival humanosti i radosti. Program je obuhvatio pjevačke, plesačke, sviračke i recitatorske izvedbe učenica i učenika naše škole koji svoje umjetničke talente razvijaju u izvannastavnim i izvanškolskim aktivnostima.
Balerina Marta Marić,  glazbenici Luka Papeš, Vlatka Panjković, Maja Batinjan, Elena Kovačić, Lucija Kolar, recitatori Gita Vidiček, Lea Matanović Cavrić, Tara Jelić, Martin Dužić te voditeljice Una Vasilik i Nika Baniček istaknuli su se pojedinačnim izvedbama. Nastupili su i pjevači u Velikom i  Malom zboru uz soliste Dianu Sturmer, Katju Marić i Iana Grdića Radovčića. Dojmljivi govor Viktorije Tunjić ispred Lucijinog 7. a razreda osvijestio je u prisutnima važnost humanog djelovanja.

Posebnim ozračjem program su obojili članovi Športsko-plesnog kluba TOP STEP u kojem plešu i mnogi učenici škole, a nastup klape Kolapjani zaokružio je na najljepši mogući način našu školsku pjesmu za Luciju.

Uz Osnovnu školu Viktorovac u organizaciji ove akcije sudjelovao je Crveni križ Sisak, a Dom kulture Kristalna kocka vedrine unio je notu profesionalnosti na čemu smo također zahvalni.

Donatorska večer „Pjesmom za Luciju“ bila je jedna u nizu akcija kojima se prikupljaju sredstva za bolničko liječenje učenice naše škole Lucije Antolčić. Donacije pojedinaca i naše školske zadruge VikSi omogućit će, sigurni smo, da se Lucija, riječima njezine prijateljice Viktorije Tunjić, „…izbori od ove bolesti i da živi ostatak života u sreći, veselju i dječjoj igri.“

Na večeri je prikupljeno 14.287,00 kn, ukupno stanje računa na dan 23. 5. 2019. je 56.987,00 kuna.

Iva Dužić, knjižničarka

Fotografije -Grad Sisak...