Izvanučionička nastava petih razreda
Autor: Dijana Marić, 30. 5. 2019.

Što su sve naučili tijekom nastavne godine na nastavi povijesti, učenici 5. razreda pokazali su na jednodnevnoj izvanučioničkoj nastavi početkom svibnja. Učenici su u pratnji svojih razrednica i nastavnica obišli Arheološkog muzeja u Zagrebu te Arheološki lokalitet Andautonija u Šćitarjevu. U Muzeju je najviše zanimanja izazvala Zagrebačka mumija, a učenici nisu ništa manje bili oduševljeni egipatskim sarkofazima, hijeroglifima, grčkim vazama, rimskim novčićima, oružjem, nakitom, … Učenici su pokazali veliko znanje te su svoju učiteljicu, Dijanu Skrbin Kovačić, učinili vrlo ponosnom.
Kako izgleda rimska cesta, kako su se gradile rimske kuće te kako izgleda unutrašnjost jedne rimske kuće učenici su mogli vidjeti u Andautoniji. Nakon obilaska lokaliteta slijedile su radionice. Na radionicama su se učenici igrali rimskih igara poput malih Rimljana, izrađivali su bule i nakit od vune, glumili su male arheologe pokušavajući iskopati dijelove vaze i složiti vazu, oblačili su se u rimsku odjeću… U danu su uživali učenici, a i njihove učiteljice.

Dijana Skrbin Kovačić, prof.

Fotografije u nastavku...