Europska noć istraživača – zadnji petak u rujnu svake godine
Autor: Dijana Marić, 2. 10. 2019.

Učenici 6., 7.-ih i 8.-ih razreda, astronomi i fizičari sudjelovali su na manifestaciji: „Europska noć istraživača“ u Zagrebu 27. rujna 2019.
Program su provodili znanstvenici Instituta Ruđer Bošković, Instituta za fiziku, Tekstilno-tehnološki fakultet u Zagrebu, Hrvatska zaklada za znanost, Hrvatsko katoličko učilište, Prirodoslovno- matematički fakultet, Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Fakultet elektrotehnike i računarstva, Filozofski fakultet i drugi.

Znanstvenici su izvodili pokuse na Europskom trgu i u Tunelu Grič. Naši su učenici „oživljavali unesrećene“, isprobali kako vide alkoholizirani vozači kroz specijalizirane naočale, kušali jestive kukce, svirali lasersku harfu, promatrali Teslinu munju koja svira, sudjelovali u astronomskim programima, odigrali kviz te osvojili brojne nagrade.
Osim što su učenici aktivno sudjelovali u provođenju znanstvenih pokusa, dobro su se zabavili.

Mentorice: Višnja Tadić, prof. i Kristina Ferenčić, prof.