Državno natjecanje iz tehničke kulture
Autor: Dijana Marić, 12. 5. 2010.

Državno natjecanje iz tehničke kulture
            Dubrovnik

Ivan Sablić - 1. mjesto

Lucija Buinac - 5. mjesto

Ovogodišnje 52. natjecanje iz tehničke kulture održavalo se u Dubrovniku, od 27. - 30. travnja ove godine. Učenici Sisačko - moslavačke županije su se okupili ispred željezničkog kolodvora, u noći s ponedjeljak na utorak. Nakon jedanaest sati putovanja, stigli smo u Dubrovnik.

U srijedu, 28. travnja, svi sudionici H i P kategorije pristupili su rješavanju pismenih zadataka, a nakon toga i praktičnog dijela rada.

U četvrtak, 29. travnja, se nastavilo natjecanje u H i P kategoriji, nakon završetka natjecanja objavljeni su neslužbeni rezultati, te je slijedio rok za predaju žalbi, a nakon toga i službeni rezultati.

Poslije objave rezultata za natjecatelje je organiziran obilazak grada. U petak, 30. travnja uslijedilo je svečano zatvaranje natjecanja.

Učenici naše škole postigli su izvanredan rezultat.

Učenik osmog razreda Ivan Sablić osvojio je 1. mjesto u svojoj kategoriji.

Učenica šestog razreda Lucija Buinac osvojila je 5. mjesto; mentor: Ivana Sokolović, nastavnica tehničke kulture.

Lucija Buinac, 6.b

Čestitamo učenicima na postignutim rezultatima!!!