Pozivnica!!!
Autor: Dijana Marić, 31. 5. 2010.

ŠTO?      Festival „Reci NE nasilju!“

MJESTO?     Sisak, Kranjčevićeva ulica

KADA?     9.lipanj u 17:00

NASTUPAJU:     Adastra, Otkazani let, Psihomodo pop, Alba Cornix, Backslap to society,  School band, Siscia rock band, Veliki odmor, Jablani, Vobler

ŠIRIMO DOBRE VIBRACIJE – FESTIVAL „RECI NE NASILJU!“ U SISKU

Od 2. do 9. lipnja u Sisku će se održavati festival „Reci NE nasilju!“.

Ova manifestacija se odvija u sklopu akcije „Svačije je pravo živjeti“ koja, u svom plemenitom cilju borbe protiv nasilja, obilazi cijelu Hrvatsku i podiže svijest građana o ovom velikom problemu među mladima.

Veliki doprinos organizaciji festivala u Sisku dala je i Pop rock škola Sisak.

Program festivala započinje 2. lipnja u 19 sati svečanim otvorenjem izložbe „Umjetničkog orkestra“ Siska i Zagreba.
Na izložbi će biti izloženi radovi istaknutih umjetnika - glazbenika Siska i Zagreba: Arsena Dedića, Zvonka Špišija, Borisa Lajnera, Davora Gopca, Vedrana Žanka, Branka Bogunovića Pifa,  Stjepka Rupčića, Ivice Marekovića, Ivana Novaka i mnogih drugih.

U 20, 30 sati rock koncert „Umjetničkog orkestra“ Retro Guru i gostiju.

8. lipnja će se održati otvorena tribina  „Recimo NE  nasilju!“ s početkom u 15:30, a u 19:30  koncert polaznika pop rock škole i mladih sisačkih demo bandova.

Vrhunac festivala je 9. lipanj kada će na velikom koncertu protiv nasilja nastupati grupa :

Adastra, Psihomodo pop, Otkazani let te demo bendovi Alba Cornix, Backslap to society, School band, Siscia rock band, Veliki odmor, Jablani i Vobler.

Projekt „Svačije je pravo živjeti“ je pokrenuo Jeronim Marić, frontmen grupe Adastra.

Potaknut valom nasilja među mladima koje je kulminiralo tragičnim ubojstvom Luke Ritza, Jerko je odlučio učiniti sve što je  njegovoj moći kako bi osvijestio mlade ljude o nasilju, delikvenciji te im pomogao da se odupru nasilnom ponašanju i porocima koji uzimaju sve više maha među mladom populacijom.

Grupa Adastra svojim tekstovima pjesama upozorava na ovaj veliki problem današnjice, a upravo njihova pjesma „Surovi grade“ je napisana kao parola ove akcije.

Prvi ovakav koncert održan je 25. listopada 2008. godine ispred Grafičke škole u Zagrebu. Već 8. i 14. studenog iste godine održana su dva koncerta na Trgu Bana Josipa Jelačića kojima je nazočilo više od 30 000 građana.

Ovo ukazuje na činjenicu da je prvenstveno Jerko, a s njim i Adastra uspjela probuditi svijest o problemu maloljetničkog nasilja te je akcija proširena na cijelu Hrvatsku.

Tako su koncerti protiv nasilja održani u Slatini, Vinkovcima, Petrinji i Zaboku, Sesvetama, a uskoro će, osim ovoga u Sisku, biti i u Novoj Gradišci.

Velika posjećenost ovih koncerata, sve veći broj ljudi i udruga koje se uključuju u akciju dokaz su pozitivnog odjeka projekta među građanima Hrvatske.

Institucije koje podržavaju ovu inicijativu su Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi, UNICEF, Večernji list, HRT te mnoge ugledne javne osobe i političari.

Dođite i vi i zajedno s Adastrom i prijateljima recite NE nasilju!

Pomozite nam u borbi protiv nasilja među mladima jer – i vas se tiče!

VODITELJ: Frano Ridjan

ORGANIZATORI: Udruga Zvuk svjetlosti, Pop rock škola Sisak