Volonterska nagrada Grada Siska za 2023. godinu
Autor: Dijana Marić, 3. 12. 2023.

Grad Sisak i ove je godine, u suradnji s Agencijom lokalne demokracije Sisak, dodijelio nagrade volonterima povodom Međunarodnog dana volontera, 5. prosinca.

Dobitnica 2. Nagrade "Razvoj volonterstva u obrazovanju" u 2023. godini je Osnovna škola Viktorovac.

Projekti i programi provedeni u našoj školi u kojima su sudjelovali volonteri:

Druženje s umirovljenicima na Europski dan međugeneracijske solidarnosti - Učenici 8. razreda i učiteljica Đurđica Friš te stručna suradnica knjižničarka Iva Dužić posjetili su Dnevni boravak za starije i nemoćne sugrađane pri Domu umirovljenika i čitali im poeziju hrvatskih knjižvnih klasika.

Živjeti zdravo - Učenici 7.c razreda i razrednica Danijela Medjed-Sertić u organizaciji društva Crvenog križa Sisak sudjelovali su na sportsko-rekreacijskom prostoru "Graba" u promoviranju zdravog života kroz šetnju, hodanje, sportske aktivnosti i druženje.

Svjetski dan činjenja dobrih djela - Voditeljica Kluba podmlatka Crvenog križa učiteljica Đurđica Friš je u suradnji s Udrugom slijepih Sisačko-moslavačke županije organizirala i provela edukaciju za učenike OŠ Viktorovac. Kroz edukaciju, natjecanje i humanitarni rad sudionici su osvijestili potrebu razumijevanja, pomaganja i uvažavanja slijepih i slabovidnih osoba kao ravnopravnih građana društvene zajednice.

Volim Sisak - učenici 8.c razreda i razrednica Danijela Medjed-Sertić su 29. rujna 2023. volonterski sudjelovali u oslikavanju posuda za cvijeće na gradskom parkiralištu u centru grada. Učenici su uložili svoje vrijeme, kreativne ideje, likovni dar te tako uljepšali naš grad.

Čestitamo učenicima i mentorima, dodjela priznanja i nagrada samo su jedan od oblika javnog priznanja važnosti volonterskog doprinosa zajednici.