Najdraža boja
Autor: Dijana Marić, 9. 6. 2010.

Što najdraža boja otkriva o vama?

Vjerojatno i vi imate neku omiljenu boju koja vam je draža od ostalih, no jeste li se ikad zapitali što ta  najdraža boja govori o vama kao osobi. Stoga krenimo!

Postoje mnoge teorije o bojama koje, kako su uvjerene pristalice takvih tumačenja, odražavaju i predstavljaju nečiju osobnost. Možda vam se takve teorije čine potpuno neutemeljenima i besmislenima, no u svakom slučaju, složit će se i oni najskeptičniji, vrlo su zabavne.

Bijela je tradicionalno uvriježeno boja čistoće, svjetla, nevinosti, duha i apsolutnog mira. No ona je i boja leda – simbolizira hladnoću i ukočenost. Vi ste  osoba koja slijedi snagu svojih misli i emocija, jer ti daju odgovor na sva tvoja pitanja i vode te kroz život. Ipak, ponekad ste previše naivni, a ljudi ponekad znaju biti okrutni i iskoristiti vašu dobrotu.

Ako se najbolje osjećate u smeđoj boji, vi ste racionalna osoba koja čvrsto stoji na zemlji. Rijetko se izlažete rizicima, a najvjerojatnije ste pouzdana i sigurna osoba.

Crnu boju vole osobe koji su izraziti individualisti. Samostalne su osobe, inteligentne i njima se ne može upravljati. Oni imaju svoja mišljenja i stavove od kojih ne odstupaju

Ako najviše volite plave nijanse, odani ste i uvijek spremni pomoći. Racionalna ste i uravnotežena osoba kojoj ljudi vjeruju te joj se rado povjeravaju. No plava također označava prazninu i usamljenost.

Zelena je boja prirode. Ako u vašem ormaru prevladava zelena boja, vi ste optimistična osoba, vesele naravi i životne radosti. Otvorena i spontana te snažno i rado iskazujete osjećaje.

Ako je vaša omiljena boja žuta, vi ste optimistična i osjećajna, temperamentna, sa smislom za humor. Kreativna, puna životne energije i originalnih ideja.

Narančasta je boja individualnosti, otvorenosti duha, povjerenja, i vedrine. No isto tako narančasta je boja vatre i požara. Vi ste  osoba koja čvrsto stoji iza svojih stavova i ne boji se reći kako se osjeća. Ipak, ponekad biste mogli biti tolerantniji i spremniji za kompromise.

Ako je vaš prvi izbor kad su u pitanju boje crvena, vi ste snažna i dinamična osoba. Volite u životu uživati punom snagom, energični ste i ponekad s vama nije lako, jer ste eksplozivna i temperamentna. Ponekad reagirate preburno pa vas ljudi doživljavaju kao osobu koja ne zna obuzdati svoje osjećaje.

Ljubičasta boja omiljena je u ljudi koji imaju unutarnju snagu. Kreativni ste i često fascinirana ezoterijom i ostalim rubnim područjima znanosti. Jaka ste duha i vrlo znatiželjni. No ljubičasta je boja sanjarenja i usamljenosti, povlačenja u sebe i otuđivanja od ostatka svijeta.

Izvor: tportal/klinci