Škola u prirodi
Autor: Dijana Marić, 14. 6. 2010.

Naša škola ima već dugogodišnju praksu organiziranja Škole u prirodi.

Tako je i ove godine organizirana za učenike 4. razreda.
   - Krk -

Učenici 4. razreda proveli su četiri prekrasna dana u Školi u prirodi na Krku. Svoje dojmove s nama su podijelili učenici 4. b razreda: Karlo, Dora i Marieta.

Škola u prirodi

Ideja o školi u prirodi na početku mi se uopće nije svidjela. Trebao bi biti bez roditelja, pa bi se morao sam brinuti za svoje stvari, a za to sam prelijen, a nije mi se dalo ni non - stop vozikati busom.
Moj strah da mi neće biti lijepo raspao se već prvi dan. Hodali smo kroz šumu koju zovu Vražji prolaz. Pao sam u blato i zamazao se ko' prase. Blato je pokvarilo dojam u inače prekrasnoj okolini punoj vodopada, slapova, brzaka, okomitih stijena i drugih ljepota.

Navečer smo stigli u hotel s prekrasnim pogledom na more i plažu. Drugi dan posjetili smo grad Krk, Punat i otočić Košljun i još neka mjesta. Navečer smo se čak usprkos hladnom moru, okupali. U srijedu smo obišli Crikvenicu i Novi Vinodolski. Vidjeli smo Aquarium i muzej u Novom Vinodolskom, a na kraju se dobro najeli sladoleda. I opet kupanje.

Sljedeći dan smo otišli u Vrbnik i vidjeli spilju Biserujku. To mi je bio prvi susret s podzemnim svijetom. Sljedeći dan imali smo obilazak Omišlja, jer ne bi bilo u redu da ne vidimo ništa od gradića u kojem smo boravili.

I kraj se približio. Na povratku kući obišli smo crkvu na  Trsatu. Volim obilaziti crkve i ova mi se jako svidjelo. Zadnji dan bio sam i tužan i sretan. Tužan što je sve tako brzo, a sretan. Tužan što je sve već tako brzo završilo, a sretan zbog toga se vraćam svome domu.

Karlo Matiješević, 4.b

Škola u prirodi

U školi u prirodi bilo je super. Tih pet dana provela sam se sa svojim razredom. Boravili smo u hotelu Adriatic, u gradu Omišlju. Sunce nas je svaki dan pratilo, pa smo se mogli i kupati. Jako zabavno bilo je u disku koji se nalazio u našem hotelu. Za disko smo se svi sređivali.

Obilasci su mi se jako svidjeli, jer sam od njih mogla naučiti nešto novo što do tada nisam znala. Plaža na kojoj smo se kupali bila je pješčana.

Naša Hrvatska i naše Jadransko more je nešto prelijepo. Naše Jadransko pore je tajanstveno i posebno, a naša Hrvatska je raznolika i čudnovata. Tijekom izleta vladala je sloga i poslušnost, pa je sve tako dobro i završilo. I, evo ga, stigao je zadnji dan  našega izleta u prirodi. Sve je super prošlo i naša zemlja stvarno je predivna i uz samu zabavu, naučili smo svašta. Ovo putovanje mi je bilo nešto prelijepo što nikada u svome životu neću zaboraviti.

Dora Sučić, 4.b

Izlet na Krk

Bilo je jutro. Ptičice su cvrkutale i vjetrić je pirkao. Mama i tata su me ispratili do autobusa, gdje smo moji prijatelji i ja išli tjedan dana na otok Krk, u grad Omišalj. Autobus je bio na kat. Kada smo krenuli svi su roditelji mahali djeci koja su nestrpljivo čekala dolazak na Krk, pa tako i ja.

Prva avantura koju smo doživjeli bio je dolazak Zelenom viru. Tamo ima krasnih vodopada i sve je okruženo zelenilom. Nakon toga posjetili smo Vražji prolaz koji je bio jako blatnjav. Jedva smo čekali da dođemo u hotel. Boravili smo u hotelu "Adriatic".

Poslije podne išli smo na kupanje a navečer u disko. I tako svako večer, svi smo se dobro slagali i uživali. Meni se posebno sviđalo kada smo uvijek negdje putovali.

Bili smo u Crikvenici, Novom Vinodolskom, Punatu... Bilo je odlično kada smo posjetili spilju Biserujku i čuli staru legendu o skrivenom blagu koji je sakrio jedan krijumčar. Posebno mi se svidio taj izlet i željela bih da se ponovi, jer takvo što ne događa se često.

Marieta Krklec, 4.b

Vražji prolaz