Upoznali smo Mačka u Šeširu
Autor: Dijana Marić, 20. 10. 2023.

U okviru Mjeseca hrvatske knjige koji se obilježava od 15. listopada do 15. studenog 2023., a posvećen je književnom prevođenju, 18. listopada 2023. u školi smo ugostili prevoditelja, nakladnika, knjižara, sveučilišnog profesora i književnika Krešimira Krnica.
Najpoznatiji po prijevodima tekstova omiljene književnice Julije Donaldson, prvašićima naše škole predstavio je slikovnicu Mačak U Šeširu, hrvatski prijevod američkog klasika Dr. Seussa objavljen 2022. godine u nakladničkoj kući Ibis grafika koja je i partner ovog susreta. Učenicima je ovo bio prvi književni susret u školi, a pokazali su veliku zainteresiranost i maštovitost te se na ponos svojih učiteljica i knjižničarke vladali primjereno prigodi! Prevoditelj je na djeci primjeren način govorio o učenju jezika i književnom prevođenju te im predstavio zabavnu slikovnicu prepoznatljivih ilustracija.
Susret je začinjen pjesmom uz pratnju gitare. Posebno iznenađenje bilo nam je indijsko i arapsko pismo kojima je prof. Krnic na ploču napisao riječi Sisak, knjižnica i mačak, a našeg gosta je iznenadila učenica Leona Ocvarek koja je donijela vlastiti primjerak knjige i zatražila autogram!

Susretu u prisustvovali učenici 1. a, b, i c razreda s učiteljicama Radojkom Kozina, Željkom Kleković Brajenović i Marinom Marković Vukmirović.

Događaje u Mjesecu hrvatske knjige u našoj školi pratite na stranici školske knjižnice!

Fotografije u prilogu!

Iva Dužić, knjižničarka