Za vikend Sisački viteški turnir
Autor: Dijana Marić, 15. 6. 2010.

U sjećanje na pobjedu nad Turcima 1593. godine, i u slavu hrvatskim vitezovima, sisačka tvrđava Stari grad, ponovno će oživjeti svoju prošlost.

Siščani će i ove godine imati priliku podsjetiti se na jedan od najznačajnijih trenutaka iz bogate povijesti grada, trenutak kada su sisački hrabri vitezovi zaustavili nadmoćnu tursku vojsku u njenom pohodu prema zapadu. Ovoga će se vikenda moderni hrvatski vitezovi, pred očima publike, boriti za naklonost svojih djeva, te će odmjerit snage u borbi za Zlatni mač sisačkog gradonačelnika, a zidine utvrde pružit će njihovim nadmetanjima autohtoni srednjovjekovni ambijent. Po prolazima unutar utvrde posjetitelje će zabavljati pjevači renesansne glazbe dok je za najmlađe ratnike tu je i dječji turnir.

Sažetak je to Sisačkog viteškog turnira koji će se pod zidinama Starog grada održati 18. i 19. lipnja uz besplatan ulaz. Vožnja brodom i vlakićem bajkićem do Starog grada i natrag je besplatna.

Organizatori su Grad Sisak i Turistička zajednica grada Siska uz potporu Ministarstva turizma Republike Hrvatske i Hrvatske turističke zajednice.

Program Sisačkog viteškog turnira

Petak, 18.lipanj
20,00 – Streličarski turnir
- Prednatjecanje štitonoša