Učenik 4.c razreda Luka Franjić uspješan na likovnom natječaju „Velikani hrvatske prošlosti“
Autor: Dijana Marić, 22. 1. 2021.

U mnoštvu ružnih i tužnih vijesti proteklih tjedana, vijest poput ove svima nam daje „vjetar u leđa“. Krajem prosinca prošle godine učenici 4.c sudjelovali su na likovnom natječaju „Velikani hrvatske prošlosti“, u organizaciji OŠ Grigora Viteza, Zagreb. Tema natječaja bio je veliki hrvatski kipar, arhitekt i književnik Ivan Meštrović.

Na satovima Likovne kulture istraživali smo o njegovom životu i radu i s velikim entuzijazmom odradili zadatak – portret Ivana Meštrovića u kombiniranoj likovnoj tehnici bijela tempera i ugljen štapić. Lukin rad (prva fotografija) pohvaljen je u mnoštvu od 1200 pristiglih radova. Čestitamo Luki, ali i učenicama čiji su radovi također poslani na natječaj (Gabrijela Klasnić, Luce Gašljević, Maria Kyra Benčić, Lena Duvandžija, Gita Vidiček, Marta Gea Vuksanović i Saša Javornik).

Bravo likovnjaci!!
Fotografije likovnih radova možete pogledati u prilogu.

Bojana Štimac, učiteljica