Obavijest - sanacija škole
Autor: Dijana Marić, 29. 1. 2021.

Grad Sisak sanirao je u potpunosti oštećenja na zgradi Osnovne škole Viktorovac te je ona spremna za početak nastave. Nažalost, nije bilo dovoljno vremena za sanaciju i sportske dvorane te se dvorana neće moći koristiti drugo polugodište.

Nakon detaljnog pregleda, koji je naložio statičar na prvom vizualnom pregledu, te nakon uklanjanja sloja žbuke i pregledom zidanih zidova nisu uočene duboke i široke pukotine već samo pucanje debelog sloja žbuke i mjestimična oštećenja sljubnica opeke. S obzirom na zaključke i uočeno stanje konstrukcijskih i ne konstrukcijskih elemenata građevine pristupilo se mjerama sanacije građevine i popravak oštećenja.  Radove je nadzirao ovlašteni inženjer građevinarstva Jakov Ivić, mag.ing.aedif.

Nakon završenih radova na sanaciji škola ima zelenu naljepnicu te je sigurna za korištenje.

Školska dvorana kao zasebni aneks nije popravljana ovim hitnim (izvanrednim) intervencijama stoga se ista neće koristiti dok se ne odrede i izvrše potrebne mjere sanacije.

Sanja Stojaković Aleksić

U prilogu fotografije naljepnica!

Priloženi dokumenti:
Zelena_naljepnica.jpg (562.01 KB)