Suradnja sa VI. OŠ Varaždin
Autor: Dijana Marić, 9. 5. 2021.

Osnovnu školu Viktorovac su u četvrtak 6. svibnja 2021. godine posjetili predstavnici VI. OŠ Varaždin. Nakon pisma namjere koje je ravnateljica Višnja Tadić uputila zaposlenicima VI. OŠ Varaždin kao zahtjeva za suradnju, našu školu  su posjetili ravnatelj Mario Stančić, učiteljica kemije i biologije Mihaela Vrbnjak Građan, te učiteljica razredne nastave Petra Lončarić Časar. Zbog poštivanja epidemioloških mjera sastanku i druženju su se virtualno pridružili stručni suradnici škole: pedagog Ksenija Dretar, logoped Sandra Šenkiš, rehabilitator Ines Nemet, voditeljica školskih europskih projekata Tina Ivčić. Našu školu su predstavile ravnateljica Višnja Tadić, stručni suradnik pedagog Dijana Sanković Strugačevac i tajnica škole Ana Dinčir.

O ustroju, aktivnostima i školskim projektima VI. OŠ Varaždin govorio je ravnatelj Mario Stančić  te virtualno stručne suradnice. Impresivan je broj izvannastavnih, sportskih, znanstveno-istraživačkih i kulturnih projekata koji se provode u toj varaždinskoj školi. Sudjeluju na brojnim natjecanjima te postižu vrhunske rezultate. Na regionalnoj i inozemnoj razini imaju brojne suradnje i partnerske škole.

Osnovna škola Viktorovac je stoga uputila zahtjev za suradnju kako u prirodoslovnom, logičko-matematičkom, društveno-humanističkom, informatičko-komunikacijskom, sportskom i kulturnom području.

Predstavnicima škole su ravnateljica Višnja Tadić i pedagoginja Dijana Sanković Strugačevac predstavile našu školu. Naglasile su da škola godinama teži vrhunskim rezultatima, boljim uvjetima za učenike i učitelje, primjenu digitalnih tehnologija, razvoj suradničkih i demokratskih odnosa među učenicima, prepoznavanje darovitih. Pandemija uzrokovana Corona virusom i oštećenja uzrokovana potresom 29.12.2021. godine samo su privremeno usporili brojne ideje i projekte naših učenika i učitelja. U razgovoru i ugodnom druženju dogovorena je suradnja i početak partnerskih odnosa.  Zaključeno je da dvije škole mogu svojim pedagoškim znanjem i iskustvom uspješno surađivati i provoditi zajedničke projekte.

Ravnatelj i suradnici VI. OŠ Varaždin su pozvali učitelje i stručne suradnike OŠ Viktorovac u posjet njihovoj školi čim to epidemiološke mjere budu dopuštale.