Nagrade i pohvale za najuspješnije učenike
Autor: Dijana Marić, 18. 6. 2021.

"Jedno dijete, jedna učiteljica, jedna olovka i jedna knjiga mogu promijeniti svijet". Riječi su to Malale Yousafzai, najmlađe dobitnice Nobelove nagrade za mir, pakistanske aktivistice koja se zalagala za pravo djece na obrazovanje. Imati priliku školovati se, učiti i postizati značajne rezultate na natjecanjima iz znanja i stvaralaštva naša je privilegija, ali i obveza kojoj trebamo pristupiti s dubokom odgovornošću. Učenici i učitelji naše škole ove su školske godine, unatoč pandemiji i potresu, postigli uspjehe na natjecanjima iz astronomije, matematike, kemije, engleskog jezika, geografije, povijesti, islamskog vjeronauka, na smotrama stvaralaštva LIK i LiDraNo, na Sportskim igrama mladih, na informatičkom natjecanju "Dabar", matematičkom natjecanju "Klokan" te na likovnim natječajima "U svijetu bajki Ivane Brlić-Mažuranić", "Umjetnost za svemir" i "Balogijada".

Sve njih okupila je 14. lipnja 2021. ravnateljica Višnja Tadić te njihov trud i zalaganje nagradila zahvalnicom i darovima koje su za ovu prigodu donirali nakladnici Školska knjiga, Alfa i Profil. Svečanost nagrađivanja najuspješnijih učenika vodila je učenica Dora Dejanović, a za glazbenu izvedbu zaslužna je Maja Batinjan.

Popis nagrađenih učenika i učitelja i fotografije nalaze se u nastavku.

Iva Dužić, knjižničarka

Priloženi dokumenti: