STEM radionice u Glini
Autor: Dijana Marić, 18. 6. 2021.

Udruga Ljudi za ljude humanitarna je udruga koja na području Gline pokreće aktivnosti kojima želi pomoći ljudima koji žive u Glini i okolici. Pokušavamo naše djelovanje proširiti te uz humanitarni rad ponuditi neke zanimljive sadržaje mladima, ali ne samo njima, na ovom području. Otvorili smo STEM centar Glina i prvi tečajevi počinju kada završi školska godina. I dalje primamo prijave.

Nakon STEM-a okrećemo se i drugim kreativnim temama te pokrećemo Ljetnu školu filma i novinarstva u Glini u kojoj mladima koje zanima film ili koje žele naučiti nešto o novinarstvu otvaramo svoja vrata.

Planiramo tijekom ljeta u našoj učionici u STEM centru Glina u Ulici kralja Tomislava održati niz predavanja i radionica te raditi s našim gostima i polaznicima na terenu.

Dogovaramo radionice o filmskom snimanju, novinarstvu, web dizajnu, izradi vizualnog identiteta…

Prva radionica održat će se 26. lipnja. U Glinu dolazi prof. Tena Perišin s Fakulteta političkih znanosti sa studentima novinarstva i podučit će nas što je to MoJo novinarstvo i pokazati nam kako napraviti informativnu i zanimljivu priču.

Dogovaramo dolazak Roberta Zubera i ekipe s Rplusa koji će pripremiti radionicu dokumentarnog filma, naravno uključujući rad na terenu.

Dogovaramo radionicu web dizajna na kojoj ćemo vas naučiti kako da napravite svoju web stranicu.

Kome su radionice namijenjene?

Zapravo svima. Nadamo se da ćemo okupiti mlade ljude, učenike srednjih škola ili viših razreda osnovne škole koji su zainteresirani za novinarstvo i za film.

Cilj radionica

Cilj je okupiti ekipu, naučiti ih nekim novim vještinama i znanjima, pripremiti ih za samostalan rad u novim medijima, upoznati ih s ljudima koji rade u novinarstvu i na filmu, ali i da se tijekom ljetnih praznika druže, kreativno uključe u život svoga grada, jačaju neku novu priču u Glini i okolici.

Trajanje radionice

Radionica će se održavati tijekom vikenda prema dogovoru uz prethodnu najavu.

Ako ste zainteresirani javite se u inbox Facebook stranice Ljudi za ljude ili na mail ljudi4ljude@gmail.com