Izvanučionička nastava Ruksak (pun) kulture - 4. razredi
Autor: Dijana Marić, 30. 9. 2021.

U utorak, 28. rujna smo bili na izletu u Topuskom pod organizacijom programa Ruksak (pun) kulture. Vozili smo se 45 minuta. Dočekali su nas voditelji i odmah nas ispratili do prostorije u kojoj se održavala radionica. Najprije smo igrali tipičnu igru upoznavanja s loptom, samo što smo trebali dodati koji bi lik iz crtića bili. Najbolja ideja je bila George iz Peepe Pig.

Poslije upoznavanja smo gledali slike o plastici, kako spriječiti zagađivanje, kako se proizvodi i nešto jaaaako pametno, a to je da djeca imaju genijalne ideje. Pokazali su nam prezentacijom 3 tipa rješenja zagađivanja: 1. spriječiti uporabu plastike 2. drugi materijali i 3. reckliranje. Pokazali su nam osobu koja je izmislila slamke koje možete pojesti poslije uporabe. Prezentacija je bila jako zanimljiva.

Za doručak smo jeli kiflice. Nakon toga smo se vratili na radionicu. Na svakom stolu je bio papir sa zadatcima o recikliranju na koje smo grupno odgovarali. Poslije smo crtali svoje ideje prema kojima smo radili maketu. Poslije ručka smo vani poslušali kako je druga grupa učenika naučila pjevati i svirati „Žive mrtvace“, i bilo je super.
Igrali smo i igru sa žetonima, a zatim pogledali predstavu koja se zove Dohvati svemir. Zanimljiva predstava o štreberici Zvjezdani, zaljubljenici u svemir, bratu Darku koji voli igrati računalne igrice, košarku, cure i perilici za rublje koja je pametna kao Google. Sve kreće po zlu kada Darko izjavi da je Pluton planet. Zvjezdana i njezin prijatelj robot po imenu Data rješavaju problem. Priča je bila poučna, a pouka je bila da je obavezno na večer igrati Fortnite. Darko iz priče se vjerojatno šalio, ali meni se svidjela ta pouka. Vratili smo se kući oko 16:30 h.

Fran Javornik, 4.c