Vrijedan poklon školskoj knjižnici
Autor: Dijana Marić, 26. 10. 2021.

Antun Pereković, predstavnik Županijske podružnice Udruge hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata Sisačko-moslavačke županije u petak je, 22. listopada 2021., posjetio školu te ravnateljici i knjižničarki predao vrijedan dar. Riječ je opsežnoj monografiji „Marijan Celjak – zvijezda vječnog sjaja“ autora dr. sc. Jakše Raguža. Knjigu je objavio Hrvatski institut za povijest, a djelo na 451 stranici donosi niz dokumenata, ilustracija, svjedočanstava i novinskih zapisa iz Domovinskog rata.

Podsjetnik je to na povijesna zbivanja 90-ih godina na području Siska i Banovine te na heroja Domovinskog rata koji je, kako piše njegov suborac general pukovnik Drago Matanović:“…bio oživotvorenje, u jednom čovjeku naoko nespojivog – istovremeno je bio ratnik i istinski mirotvorac“.

Hvala UHDDR-u na tri primjerka ovog vrijednog dokumenta povijesti.

Iva Dužić, knjižničarka