ŠUMSKA UČIONICA NA HRASTOVIČKOJ GORI
Autor: Dijana Marić, 26. 10. 2021.

Znate li koji je najviši vrh Hrastovičke gore? Jesu li vam poznata načela Kodeksa planinarske etike? Znate li iznad koje nadmorske visine raste bukva? Ili tko je bio Matija Filjak? Odgovore na ova, ali i na mnoga druga pitanja saznali su učenici Osnovne škole Viktorovac kada su 25. listopada 2021. doživjeli nesvakidašnju planinarsku avanturu, na inicijativu učiteljica Irine Đurić i Vedrane Šimić.

Njih dvjesto dvadeset i petoro uz pratnju svojih učitelja, prepustili su se znanju iskusnog vodiča Vinka Kadečke te u jesenjem danu kao stvorenom za uživanje u šumskim ljepotama, uspelo se na 415 metara visoku Piramidu.
Najviši obronci Hrastovičke gore obiluju plodovima kestena pa ih je u šumi i nakon berbe vrijednih Viktorovčana ostalo dovoljno za ostale planinare. Učenici su nastojali u prirodi ostaviti samo svoje stope te Hrastovičku goru napustiti čistu i čarobnu, kakva je bila i prije njihova dolaska. Dan u prirodi uz druženje, pečenje kobasica i kestenja, glazbu, smijeh i završni zahtjevni spust uskim šumskim
stazama, mnogim će učenicima i učiteljima zauvijek ostati u sjećanju.
Tome će zasigurno doprinijeti i galerija fotografija na poveznici:

Galerija!