Poznaješ li Hlapića?
Autor: Dijana Marić, 2. 5. 2024.

Učenici 2.a i 2.b razreda pozvani su u pravo malo razredno kazalište! Obilježavajući 150. godišnjicu rođenja Ivane Brlić-Mažuranić, učenici trećih razreda pripremili su predstavljanje knjige "Čudnovate zgode šegrta Hlapića".
U pripremi programa sudjelovali su Knjigoljupci učiteljice Mihaele Šimunović koji su izveli igrokaz "Hlapić". Pomogla im je i Likovna skupina učiteljice Bojane Štimac čiji su polaznici izradili slike prizora iz romana. Ulomak iz knjige pročitao je učenik 3.c Matej Jularić, jedan od finalista Gradskog natjecanja u čitanju naglas, a za čitanje je učenike zainteresirala Bruna Matić, učenica 3.a razreda. Gromoglasan pljesak drugašića oduševljenih programom čuo se i u susjednim učionicama!
Čestitke učenicima i učiteljicama Mihaeli Šimunović, Bojani Štimac i Diani Mesić.

Iva Dužić, knjižničarka