Učim, štedim, znam da vrijedim!
Autor: Dijana Marić, 26. 1. 2022.

Učenici 8.a razreda (Nika Baniček, Ivan Čičak, David Čanak, Ian Grdić Radovčić, Urša Kobal, Iva Pišonić) kroz dodatnu nastavu matematike sudjelovali su u projektu Učim s Gospodinom Finom.

Cilj projekta jest financijski opismeniti mlade školarce od petog do osmog razreda osnovne škole i naučiti ih o važnosti financijske pismenosti i mirovinske štednje, ali i osnovnim funkcijama novca.
Edukacije financijske pismenosti provele su se kroz četiri emisije, odnosno četiri financijska modula iz svijeta financija.
Projekt je realiziran zahvaljujući partnerima projekta, a to su UNICEF, Agencija za znanost i obrazovanje, Zagrebačka škola ekonomije i managementa, te Udruga društava za upravljanje mirovinskim fondovima i mirovinskih osiguravajućih društava.

Nakon odslušanih modula učenici su osmislili kreativni uradak na temu financija. Čekamo rezultate natječaja.

U prilogu pogledajte video uradak grupe Protreseni.

Danijela Medjed-Sertić, prof.